10 porad dotyczących oszczędzania baterii w smartfonie

10 porad dotyczących oszczędzania baterii w smartfonie

Krótki czas pracy baterii to udręka dla wielu użytkowników smartfonów. Dzisiaj pokażę wam kilka porad jak w prosty i szybki sposób przedłużyć czas pracy naszej baterii.

Zmniejsz jasność ekranu

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić to zmniejszyć jasność ekranu naszego smartfona. Najlepiej ustawić ją na jak najniższym poziomie i wyłączyć automatyczną jasność ekranu, gdyż ta funkcja również wyczerpuje energie.

Skróć czas uśpienia

Kolejną rzeczą jest skrócenie czasu uśpienia ekranu smartfona. Warto ustawić jak najkrótszy czas. Pamiętajmy też, że lepiej ręcznie wyłączyć nasz ekran niż czekać aż zrobi to system.

Wyłącz nieużywane moduły takie jak GPS, NFC, Bluetooth

Jeśli ich nie używamy w danym momencie, to po prostu je wyłączmy.

WiFi zamiast transmisji danych

Korzystanie z WiFi jest korzystniejszą alternatywą niż korzystanie z transmisji danych. Więc jeżeli mamy w pobliżu router, z którego możemy skorzystać, to zróbmy to.

Zamknij aplikacje w tle

Dobrym rozwiązaniem jest też zamknięcie aplikacji działających w tle. Mimo iż nie korzystamy z nich, to one cały czas działają i pożerają cenną energię.

Monitoruj zużycie baterii

Od czasu do czasu warto też spojrzeć na zużycie baterii. Możemy to zrobić przez aplikację systemową lub pobrać własną. Jeśli okaże się, że aplikacja, której nie używamy, zużywa dużo energii, to należy ją usunąć lub zamienić na inną.

Wyłącz tworzenie kopii zapasowej

Kopia zapasowa to bardzo przydatna funkcja. Jesteśmy pewni, że cała zawartość naszego smartfona jest bezpiecznie przechowywana. Automatyczne tworzenie kopii zapasowej również zużywa energię i należy się zastanowić nad jej wyłączeniem.

Wyłącz automatyczną synchronizację

Wiadomo, że synchronizacja się przydaje. Dzięki niej jesteśmy cały czas na bieżąco. Jednak jeśli nie potrzebujemy, aby nasz smartfon co chwilę się synchronizował, to wyłączmy tę funkcję, a na pewno zauważymy efekty.

Tryb oszczędzania energii

Wielu producentów smartfonów udostępnia w swoich urządzeniach tryb oszczędzania energii. Jest to bardzo przydatna funkcja, która pomaga w dużym stopniu zaoszczędzić baterię. Jednak nic za darmo. Wydłużenie czasu pracy baterii odbija się na spadku mocy procesora. Jeżeli nie używamy smartfona do gier to taka opcja wydaje się najkorzystniejsza.

Hibernacja aplikacji

Hibernacja, czyli zamrażanie aplikacji, których aktualnie nie używamy. Również bardzo przydatna funkcja, która pozwoli utrzymać naszą baterię w bardzo dobrej kondycji. W sieci jest dużo aplikacji tego typu i najlepiej samemu przetestować, która będzie najlepsza.

Stosując opisane tu czynności, na pewno zauważycie poprawę i to w bardzo krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *