Hot spot i ładowarka w jednym?

Społeczeństwo rośnie w udogodnienia technologiczne. Technizacja świata poszerza swój krąg. Współczesny świat to ogromny rozwój technologii. Innowacja goni innowację. Co tym razem się zdarzyło na rynku technologicznym? Technologia to nie tylko informatyka i komputery, w tradycyjnym rozumieniu. Są to również wszelkiego rodzaju smartfony, telefony komórkowe, telewizory, laptopy. Dotykowe i mobilne urządzenia, które występują w szeroko rozumianej społeczności.

Współczesny świat to świat dynamiczny. Ciągłe zmiany, ciągłe przemieszczanie się urządzeń ze sfery egalitarnej do sfery publicznej aż w końcu sfery masowej. Społeczeństwo coraz częściej domaga się narzędzi pozwalających na ułatwienie im codziennego życia. Czasami już nie wystarczy zrobienie zakupów w szybki i bezpieczny sposób, bez wychodzenia z domu. Potrzebny rosną, wraz z rozwojem technologii. Teraz możemy obserwować potrzeby związane z zaspokojeniem urządzeń. Śledzą nas, identyfikują i pozwalają na różnego rodzaju udogodnienia.

Hot spot i ładowarka w jednym? to możliwe. Polski startup SEEDiA to wykorzystanie potencjału technologicznego w umiejscowieniu publicznym. Niepozorna ławka ma miejsce nie tylko do siedzenia ale również umożliwia doładować telefon i skorzystać z internetu. Ławka – hot spot, to produkt wysokiej jakości, wyposażony w panel słoneczny i wejście USB. Aby doładować telefon trzeba mieć ze sobą kabel do swojego modelu telefonu komórkowego oraz beacony i akumulator. Ławka dostarcza prąd przez wejście usb.
Autor to Piotr Hołubowicz, 26 letni inżynier w AGH. Co ciekawe ławki pobierają energię ze słońca, są więc ekologiczne i nie transmitują trucizny do otoczenia.
Istnieją dwa modele ławek:

  • publiczny: z miejsce do przyczepienia roweru;
  • biurowy: smukły, wyglądający bardziej elegancko do każdego typu biura.

Wymiary ławek to 1, 5 metra długości na 1, 2 metra wysokości.
dodatkowym atutem ławek jest ich odporność na wandalizm: są zrobione z drewna i ze stali. Ważą jakieś 90 kg i 130kg dzięki czemu przeniesienie ich w inne miejsce raczej nie wchodzi w grę. Ławki są podgrzewane zimą, więc nie będzie problemu z ich użytkowaniem.

We współczesnym świecie udogodnienia związane z technologią zaczynają przybierać postać heroiczną. Firmy IT czy firmy marketingowe, zaczynają inwestować w przyszłość. Prezentowane przez nich produkty stają się ekologiczne i związane z oszczędzaniem zasobów natury. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to podstawa takie stanu rzeczy. Dzisiaj podgrzewana ławka z możliwością doładowania telefonu, a jutro? Może niedługo będziemy się uczyć z robotami zaprogramowanymi na nauczycieli? Tylko czy zaprogramowany robot potrafi przewidzieć przerost wiedzy ucznia nad jego inteligencją sztuczną? Zobaczymy co przyniesie czas. Teraz pozostaje cieszyć się tym co stworzyli nasi polscy naukowcy. Nauka i technika idą w parze, idź razem z nimi. Doskonałe rozwiązanie zwłaszcza z uwagi na dostosowanie do warunków atmosferycznych oraz profilaktyki wobec wandalizmu, kradzieży i innego rodzaju nielegalnego wyzysku. Drewno i stal to opcje, które są przyszłością publicznych rzeczy o ogólnym odstępie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *