Klawiatura dla graczy – polecane modele

Klawiatura dla graczy – polecane modele

„Klawiatury dla graczy to mit” „Nie warto przepłacać za świecidełka”

Tego typu wpisy są bardzo często spotykane na wielu forach internetowych, jednak, czy są prawdziwe. Otóż okazuje się, że nie.

Klawiatury, ich budowa, właściwości oraz… cena różnią się w zależności od ich przeznaczenia.

test klawiatur dla graczy

Klawiatury można podzielić na kilka typów: mechaniczne, membranowe i hybrydowe. Najlepszą klawiaturą dla graczy jest oczywiście klawiatura mechaniczna. Jest to jednak względnie drogi sprzęt, którego ceny zaczynają się od 200 zł. Jego cechą jest budowa pozwalająca na szybszy czas reakcji i większą czułość, natomiast minusem jest duży hałas wydawany przez klawisze.

Klawiatury membranowe

Drugim typem są klawiatury membranowe, które są znacznie tańsze i cichsze. Minusem tego typu sprzętu jest jednak znacznie wolniejszy czas reakcji oraz krótsza żywotność. Jest to niezauważalne dla przeciętnego użytkownika, jednak widoczne dla graczy.

Ostatnim typem klawiatury dla gamerów są hybrydy, czyli połączenie klawiatury mechanicznej i membranowej. Czas reakcji jest znacznie szybszy niż w tradycyjnej membranie, natomiast hałas jest znacznie niższy niż w przypadku klawiatury mechanicznej. Wydaje się więc, że gracz najlepiej powinien zainwestować w klawiaturę hybrydową.

Ranking klawiatur dla graczy:

  1. Bloody B120
  2. SteelSeries Apex 100
  3. Razer Ornata Chroma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *