Konsola czy komputer? Co lepsze do gier?

Konsola czy komputer? Co lepsze do gier?

Od wielu lat toczy się spór co jest lepsze do gier. Są zwolennicy konsol jak i komputerów. Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Niemniej jednak dożyliśmy chyba już czasów, w których konsole są godnym rywalem jak i nie nawet lepszym przeciwnikiem.

Dawniej konsole można było kupić naprawdę tanio, były rewelacyjną alternatywą cenową w stosunku do komputerów.

Dzisiaj nowe konsole kosztują często powyżej 1000zł. Za taką cenę można kupić dobrej jakości, kilkuletni komputer. Komputery można dowolnie konfigurować pod swoje potrzeby, nie zrobimy tego z konsolami.

Przeróżne kontrolery ruchu sprawiają, że wiele gier ma po prostu lepszą grywalność na konsoli. Grafika będzie zawsze lepsza w PC, tutaj nie ma co dyskutować. Dosłownie co chwilę mamy nowy sprzęt, konsole natomiast wychodzą raz na kilka lat.

konsola czy komputer

Plusem konsoli jest to, że możemy ją przenosić gzie nam się podoba, jest niewielkich rozmiarów. Ciężko by było spakować do plecaka komputer stacjonarny.

Rywalizacja jest bardzo ostra, wśród konsol samych także, na placu boju pozostały już praktycznie tylko 2 tytuły PlayStation i Xbox. Pewnie w niedługim czasie możemy spodziewać się wkroczenia na rynek innej firmy, jak pokazuje historia często wyłaniają się nowe firmy gdy trwa zażarta batalia u konkurencji.

Oficjalna strona PlayStation 4: https://www.playstation.com/pl-pl/explore/ps4/