Kopia zapasowa dysku, czy backup’y są naprawdę ważne?

Kopia zapasowa dysku, czy backup’y są naprawdę ważne?

Na komputerach przechowujemy mnóstwo ważnych dla nas informacji i dokumentów. Rzadko, kto wywołuje zdjęcia, ponieważ przecież ma je na komputerze. Dramatyczna sytuacja zdarza się wtedy, gdy z komputerem czy laptopem coś się dzieje i nasze pliki są uszkodzone lub usunięte. Aby uniknąć takich sytuacji serwis komputerowy poleca wykonanie kopii zapasowej dysku.

Backup and Sync od Google

Obecnie Google wyszło naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i stworzyło Backup and Sync. Jest to tworzenie kopii zapasowej w chmurze poprzez technologię. Co ważne użytkownik sam decyduje, co ma być w takiej kopii przechowywane. Sam wybiera pliki i foldery, które będą w pewien sposób „chronione”. Naprawa komputerów poleca takie rozwiązanie.

Naprawa laptopów najczęściej musi borykać się z odzyskiwaniem plików i folderów dla nas niezbędnych. Do większości z takich danych mamy po prostu sentyment i bardzo chcemy je odzyskać. Wówczas serwis laptopów Olszyn radzi, aby pobrać ową aplikację z serwisów Googl’a. Musimy jedynie zalogować się na swoje konto, wybrać foldery do przechowywania w chmurze, wybrać foldery w chmurze, do których zamierzamy mieć dostęp lokalnie. I koniec naszej pracy a zabezpieczenie jest to ogromne.

Potrzeba tworzenia kopii zapasowych lub „chmur”, jest inna w zależności, w jakim stopniu używamy komputera w naszym życiu. Dla osób, które pracują i spędzają większość życia przy laptopie czy komputerze, tworzenie kopii zapasowych plików i folderów będzie zdecydowanie ważna. Odzyskanie utraconych danych czasem staje się niemożliwe, dlatego warto zabezpieczyć się przed stratami.

serwis komputerowy na pomoc przy odzyskiwaniu danych

Na koniec – przezorny zawsze ubezpieczony

Pamiętajmy, że przezorny zawsze ubezpieczony. Oczywiście jedni są ostrożni i robią kopie zapasowe zawsze, ale niestety istnieją też i tacy, którzy interesują się tym dopiero po ważnej stracie.

Najlepiej dołączyć do pierwszej grupy i „dmuchać na zimne”. Na instalację programu czy zrobienie kopii zapasowej musimy poświęcić zaledwie kilka chwil, a procedura ta może zdecydowanie ułatwić nam funkcjonowanie w razie awarii. Kilka kliknięć uratuje nam pliki i foldery czasem zbierane całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *