Miracast, bluetooth w nowoczesnej technologii

Przy obecnej technologii wszystkie urządzenia takie jak komputery, laptopy, tablety i telefony komórkowe są unowocześnione. Pojawiają się na rynku ich nowe modele w błyskawicznym tempie. Każde urządzenie to inny rodzaj modelu z wbudowanymi funkcjami. Oprócz tego firma Microsoft proponuje najnowsze systemy posiadające ulepszone możliwości dla swoich klientów. W swojej gamie Microsoft proponuje gry dla swoich fanów. Wysyłanie obecnie zdjęć, dźwięków poprzez komórkę do laptopa, komputera bądź też odwrotnie to nie żadne problem. Poprzez wbudowany blotooth w tabletach, telefonach komórkowych i innych urządzeniach nawet smartfonach możemy przesyłać zdjęcia, dokumenty w pliku, film lub dźwięk.

MIRACAST, czyli bezprzewodowy kabel HDMI [120 SEKUND]

Możliwości w tej nowoczesnej technologii jest wiele, a więc usługa „wiadomości” na portalu internetowym, Messenger czy e-mail to również możliwości wysyłania dźwięków, filmów, dokumentów, plików itd. Kolejną możliwością przesłania bezprzewodowo obrazu lub dźwięku jest miracast. Miracast to bezprzewodowy kabel HHDMI pozwalający na odtwarzaniu dźwięków i obrazów na dużym ekranie. Poprzez miracast możemy odtworzyć prezentację na dany temat w czasie lekcyjnym. Jak również w czasie domowej imprezy z przyjaciółmi lub z rodziną oglądać film na dużym ekranie poprzez emitowanie go przy użyciu bezprzewodowego miracast jako bezprzewodowy kabel HDMIkabla HDMI. Takie firmy jak NOKIA, SONY, APPLE, SAMSUNG, LG, MICROSOFT zajmują się tego rodzaju urządzeniami pozwalającymi na użycie miracast. Przy miracast nie musimy już potrzebować dodatkowych urządzeń, kabli, czy innych sieci. Wystarczy wirtualny kabel HDMI. Używany w trybie peer to peer. Wprowadzony na rynek technologii przez WI-FI Alliance. WI-FI to różne możliwości, jak również WI-FI, WI-FI direct oraz WI-FI Certified. Możliwości WI-FI pozwalają na przesyłanie w łatwy sposób obrazów, dźwięków, jak również dokumentów. Na stronach sklepów internetowych znanych firm oferowane są w sprzedaży urządzenia z wbudowanym miracast. Ceny ich wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Funkcja miracast wbudowana w smartfony pozwala na przesłanie tego, co chcemy z telefonu na ekran. Jeżeli nie mamy możliwości przesłania np. zdjęć, lub plików przewodowo przez port USB to ratuje nas w tej sytuacji Miracast. Jeszcze do niedawna ta opcja nie była możliwa, użytkownicy byli skazani tylko na używanie USB, i podłączanie urządzeń i kabli.

Podsumowując, Miracast to kabel bezprzewodowy HDMI, który stał się najbardziej unowocześniona możliwością WI-FI Alliance. Jego możliwość przesyłania dźwięku lub obrazu z komórki na ekran ułatwia pracę. Jego możliwość pozwala np. uniknąć sytuacji braku podłączenia się przez kabel USB do komputera laptopa, czy też tabletu. Z łatwością skorzystamy z tej opcji na zwykłym smartfonie, czy telefonie komórkowy. Miracast pozwala z łatwością w czasie prezentacji odtworzyć przygotowane materiały na dużym ekranie. Jak również w czasie domowej imprezy, czy też rodzinnej czy nie wyświetlać ciekawe filmy. Nawet bardzo ciekawe w zależności od swoich indywidualnych potrzeb w danej chwili.

Test bezprzewodowego adaptera DLNA Miracast z Chin

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *