Optymalizacja, czyli co się liczy w strukturze strony

Optymalizacja, czyli co się liczy w strukturze strony

Parafrazując popularny filmowy cytat można powiedzieć, że strona internetowa jaka jest, każdy widzi. Jednak to, co w finalnym efekcie dostrzega internauta i odbiorca treści zawartej na witrynie, znacznie różni się od tego, co widzą roboty różnych wyszukiwarek.

Niezmienna jest oczywiście zawartość wizualna, czyli teksty, grafiki, elementy multimedialne jak wideo albo nagrania. Natomiast cała struktura wewnętrzna, w tym kod strony, dla większości internautów pozostaje nie tylko nieznana, ale nawet nie mają pojęcia o jej istnieniu.

Dlatego już od dawna pozycjonowanie opiera się przede wszystkim na optymalizacji strony www, czyli upłynnieniu jej zawartości i dostosowaniu jej do robotów wyszukiwarek przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości odbioru przez realnych internatów.

Co to oznacza w praktyce?

Że strona powinna posiadać unikatową zawartość treściową w postaci tekstów i artykułów, ale również być unikalna pod względem graficznym. O ile osadzanie na stronie np. filmików z YouTube albo grafik z popularnych portali jej nie zaszkodzi, o tyle wypełnianie wyłącznie taką treścią, bez żadnych własnych tekstów, to już pierwszy krok do ukarania przez Google.

Treść powinna być odpowiednio sformatowana, posiadać nagłówki, wyróżnienia oraz być dopasowana pod względem tematycznym do zawartości dane witryny.

Ważne

W optymalizacji strony www pod kątem SEO liczy się również sam kod – maksymalnie uproszczony tak na stronie http://naprawakomputerowolsztyn.pl/, bez zbędnych i niepotrzebnych linijek, oparty na prostej strukturze, dzięki czemu strona ładuje się szybko i co najważniejsze, jest dostosowana do urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *