Ranking programów antywirusowych

Każdy kto posiada komputer przynajmniej raz w życiu spotkał się oko w oko z niechcianym wirusem. Trojany czy inne ustrojstwa bardzo często uprzykrzały nam życie, niszczyły system i zmuszały do tzw. czyszczenia komputera. Spowodowało to wzrost zainteresowania w zabezpieczenia, które w bardzo szybkim czasie stały się popularne. Antywirusy, bo o nich tutaj mowa pozwalają na spokojne użytkowanie z komputera, surfowaniu po Internecie bez obaw o to, że ściągając jakiś plik, ściągniemy również niechcianego wirusa. Antywirusy nie są już jedynie dostępne na komputery, lecz także urządzenia mobilne, które stały się nowym celem hakerów. Programów antywirusowych jest od groma – począwszy od tych darmowych po płatne. Bardzo często zastanawiamy się czym, różnią się między sobą, co powoduje, że musimy wybrać ten a nie inny.

jak zapezpieczyc komputer przed atakami hakerow

Najlepszym rozwiązaniem na rozwianie wszelkich wątpliwości w wyborze odpowiedniego antywirusa są rankingi programów antywirusowych, które są co roku odświeżane i uzupełniane w nowe wiadomości ze świata zabezpieczeń przed hakerami. Rankingi te przedstawiają najpopularniejsze programy antywirusowe, które są w ocenie ekspertów najlepszym rozwiązaniem do ochrony komputera, ale również te które najczęściej są kupowane przez użytkowników i przez nich oceniane. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie sprawdzonych programów antywirusowych producentów, którzy na rynku są od wielu lat. Dzięki temu mamy pewność, że nasz komputer jest chroniony. Oczywiście do 3 najbardziej znanych i najpopularniejszych producentów zaliczają się Kaspersky, Symantec oraz ESET. Jeżeli chodzi o antywirus Kaspersky jest od nie do pokonania od przeszło 6 lat. Cały czas znajduje się w top 10 najlepszych programów antywirusowych a co najważniejsze króluje na jego podium. Bardzo często zdarza się tak, że producenci próbują na siłę wciskać subskrypcje lub bezczelnie wyłudzić zakup pełnej wersji chwytając się nieco paskudnych metod. W ten oto sposób tracą użytkowników i potencjalnych nowych klientów. Mniejsza o to. Kaspersky wygrywa każdy test ponieważ nie obciąża systemu a ponadto zawarty w nim interfejs doskonale współgra z naszym komputerem. Dodatkowo jest niezawodny jeżeli chodzi o skuteczność a o to przecież wszystkim nam chodzi. W najnowszych rankingach góruje Kaspersky Lab Internet Security Multi-Device. Licencja jest na okres 12 miesięcy po czym może nastąpić kontynuacja. Jest kompatybilny z systemami Windows, Mac, OS, Android oraz IOS. Możemy go kupić zaledwie za 77 zł, więc cena nie jest zbyt wygórowana jak za bezpieczeństwo naszego dobytku wirtualnego. Niestety inni producenci ostrzą sobie zęby na to aby zająć jego miejsce, chociaż przewaga jest niewielka rosyjski faworyt może bardzo szybko spaść z podium. Tuż za nim pnie się w górę Symantec Norton Security Standard 3.0 PL. Jest o parę złotych tańszy i według niektórych rankingów już prześcignął Kasperskiego. Kompatybilny jest jedynie z systemem Windows oraz Android co może nieco ograniczać jego zasięg, ale z pewnością jeżeli chodzi o bezpieczeństwo jest tak samo doskonały jak Kaspersky.

zabezpieczenie sieci podstawa do bezpiecznego sufowania

Dodatkowo producenci wprowadzili niezły trik marketingowy jakim jest całkowity zwrot kosztów w przypadku zainfekowania komputer jakimkolwiek wirusem podczas użytkowania ich programu antywirusowego. ESET NOD 32 AntiVirus trzecia propozycja doskonałego programu antywirusowego, który podbija serca Internautów dając im poczucie bezpieczeństwa. Kompatybilny z systemem Windows. Jego praca jest wyjątkowo szybka i wydajna. Nie obciąża komputera lecz chroni go przed niechcianymi wirusami czy atakami ze strony hakerów. Jak wiadomo w sieci możemy znaleźć niemalże wszystko – tak samo darmowe programy antywirusowe. Oczywiście możemy znaleźć również wersje testowe programów producenta Kaspersky czy innych jednakże ich licencja po miesiącu wygasa i trzeba zakupić pełną wersję. Ci, którzy chcą zaoszczędzić bardzo często skłonni są szukać w Internecie darmowych programów, które niestety nie chronią komputer a wręcz przeciwnie – czasem zdają się być magnesem do ściągania wirusów.  Jeżeli chcemy dobry program antywirusowy niestety musimy zapłacić. Jednak medal ma dwie strony. Nie zawsze cena idzie w parze z jakością czego przykładem może być jeden z najdroższych programów antywirusowych jakim jest McAfeem – pewnie wielu z nas miało z nim do czynienia ponieważ jest on instalowany w niektórych laptopach. Nastawienie na komercję nie jest najlepszym rozwiązaniem czego dowodem jest mały wzrost zainteresowania owym programem. Nie tylko odstrasza cena, która oscyluje w granicach 200 złotych ale jak się okazuje niska skuteczność ochrony komputera. Niestety niektórzy producenci rozpaczliwie poszukując klientów, obecnych narażają na wysokie koszta. Avira jest jednym z tych programów antywirusowych, które nie koniecznie działa fair play. W sklepie online jest opcja zawarcia umowy abonamentowej, gdzie koszta są naprawdę bardzo wysokie. Norton, który niegdyś był bardzo popularny również posiada pewien mankament, kupujący nie może zrezygnować z abonamentu bez wcześniejszego wypowiedzenia, które również jak się okazuje nie jest takie proste.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *