Wszystko o 4K, telewizyjnej rewolucji!

4K to najnowsza i najlepsza obecnie na rynku, jakość telewizji. Wyróżnia się ona rewelacyjnymi efektami kolorystycznymi oraz kontrastowymi prezentowanych treści. Dla wszystkich wielbicieli nowoczesnego kina domowego mamy krótki przegląd telewizyjnej rewolucji 4K. Choć współcześnie sporo brakuje aby w zwykłym domu pojawił się ten nowoczesny sprzęt to warto już teraz dowiedzieć się czym ona jest i co oferuje.

4K oznacza nic innego jak 4 tysiące. Jest to miara rozdzielczości ekranu. Wymagany jest do tego odpowiedni sprzęt posiadający panel telewizyjny o takiej samej ilości pikseli (3840×2160). Tak spore przejście (o dwukrotnie większą rozdzielczość wideo) to istny przewrót technologiczny. Trudno się jednak dziwić. Każdego dnia zasypywani jesteśmy nowinkami w tej dziedzinie.

Nowa telewizja to także nowe telewizory, kamery, stoły montażowe, oprogramowanie, nośniki, a także najnowszej generacji standardy dotyczące przesyłu sygnału telewizyjnego zarówno drogą naziemną jak i satelitarną. Musi minąć sporo czasu zanim ta telewizja stanie się powszechna. Tym bardziej, że inwazję telewizorów Full HD mamy dopiero za sobą lub jesteśmy w jej trakcie. Polacy są w tym momencie na etapie oglądania takiej telewizji. Przeciętnego Kowalskiego nie stać na kolejną tak drogą zmianę.

Telewizja 4K ma też swoje wady. Przede wszystkim jej odbiorniki są bardzo drogie – kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Co więcej nie ma co liczyć w najbliższym czasie na możliwość kupna taniego telewizora 4K. Mankamentem tej technologii jest także brak sposobności na bezbłędne odwzorowanie obrazu przedstawiającego intensywne ruchy. Słabo widoczne jest to podczas oglądania filmów obfitych w szybkie akcje czy meczu np. piłki nożnej. Również nie wszystkie treści są dostosowane do tak wysokiej jakości. W tych dwóch jednak kwestiach widać znaczne poprawy.

Wszystkim zainteresowanym innowacyjnym sprzętem telewizyjnymi oraz uzyskaniem najdoskonalszej jakości obrazu polecana jest telewizja 4K. Oglądanie jej dostarcza niezapomnianych wrażeń. Technologia 4K jest ciągle w fazie dopracowywania. Choć nie jest jeszcze powszechnie używana to ciągle jest na pierwszym miejscu wśród nowoczesnych telewizji. Specjaliści zapewniają także, że jest to dopiero przedsmak tego co w przyszłości zdominuje telewizję – technologii 8K. W tej nowoczesnej technologii dopatruje się również szybkiego rozwoju telewizyjnych efektów 3D. Wszystko wskazuje na to, że przyszłość zobaczymy w idealnych barwach i wysokiej jakości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *