Wybieramy odpowiedni komputer w sklepie komputerowym w Olsztynie

wybor odpowiedniego sprzetu komputerowegoKomputery najczęściej są kupowane z zamysłem, że fajnie byłoby na nich pograć, ale jak wybrać komputer idealny do naszych wymagań? Postaram się wam to tutaj jak najbardziej przybliżyć z perspektywy wieloletniego gracza. Najpierw musimy sobie ustalić cenę do jakiej musimy się zmieścić, następnie powinniśmy stwierdzić na podstawie naszych środków na jaki poziom gier nas stać, wiadomo, że za 1000 zł nie kupimy czegoś co będzie wspaniałe, ale niektóre gry pójdą na takim komputerze świetnie.

Zacznę od opisania czym trzeba się kierować podczas wyboru karty graficznej. Karta graficzna jest bardzo ważna jeżeli chcemy grać w gry, które mają bardzo wysoką grafikę, musimy mieć wtedy porządną kartę graficzną.

Jeżeli jednak wolimy gry w których dzieje się po prostu dużo to potrzebujemy pamięci RAM, najlepiej z jak najwyższą częstotliwością taktowania. Jednak należy pamiętać, że nie możemy przekroczyć chipsetu bo wtedy ilość RAMu będzie tylko dobrze wyglądała, ale nie będzie pracować.

Płyta główna również jest ważna, ponieważ dobra płyta główna podkręca trochę inne podzespoły, dlatego nie warto kupować najtańszej.

Karta sieciowa jest mało ważnym elementem, ale musimy ją posiadać, jeżeli chcemy grać w jakieś gry MMORPG, których jest coraz to więcej.

Karta dźwiękowa, jeżeli chcemy nacieszyć się głosem bez szumów bardzo wysokiej jakości to oczywiście nie możemy pożałować pieniędzy na ten podzespół. Zasilacz najlepiej kupić z obudową, wyjdzie zwyczajniej tanio.

Procesor jest sercem komputera i główną jednostką obliczeniową, więc przydałoby się kupić jakąś wystarczającą na nasze wymagania a najlepiej taką, żeby mogła długo potrzymać. Procesory mogą być w trybie turbo co wzmacnia ich taktowanie na rdzeniach, ale procesory się wtedy szybciej nagrzewają, więc warto wyposażyć się wtedy w dodatkowe chłodzenie.

Wybierając monitor ważne jest, żeby wybrać o mocy co najmniej 60 Hz bo wtedy gra przy 60 fps jest poprawnie wyświetlana. Warto też napomnieć to, że nie warto kupować komputerów w marketach, ponieważ często bardzo zawyżają ceny a poza tym warto znać parametry własnego komputera.