Xiaomi Redmi 3 – rozsądna alternatywa

Dzisiejszy rynek telefonów to w zasadzie tylko i wyłącznie tak zwane flagowce. Są to telefony znanych marek, które posiadają najnowocześniejsze komponenty oraz najwyższe ceny. Smartfony te posiadają przytłaczającą moc obliczeniową – jest ona czasami w stanie zawstydzić ledwie kilkuletnie laptopy. Ale czy aby na pewno jesteśmy w stanie wykorzystać taką moc? Czy może wystarczy nam coś tańszego, ze sprawdzonych części, ale jednocześnie coś przyzwoitego? Coś jak Xiaomi Redmi 3.Chińska marka Xiaomi oficjalnie nie pojawiła się pojawiła się jeszcze na wielu europejskich rynkach. Przyczyny tego stanu rzeczy są dwie. Pierwszą są prawa patentowe, które nie tyle przez Xiaomi są świadomie naruszane, co po prostu są u nas zbytnio zagmatwane.

Co prawda współpraca z firmą Microsoft niebawem zmieni ten stan rzeczy, ale na chwilę obecną Xiaomi ma jeszcze jeden problem. Jest nim zupełnie niesłuszne kojarzenie chińskiej elektroniki z tandetą rodem z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Nie jest to w żadnym wypadku słuszne – Xiaomi posiada wiele produktów, które świetnie realizują filozofię firmy, zakładającą że produkt musi być wydajny, choć nie koniecznie z najnowocześniejszych części, ale przy tym powinien być możliwie najtańszy. Xiaomi Redmi 3 jest tego idealnym przykładem – smartfon ten nie posiada na przykład wyświetlacza dysponującego niejako standardową już wśród komórek rozdzielczością 1920×1080, czyli FullHD. Zamiast tego Xiaomi Redmi 3 wyposażony jest ekran o rozdzielczości 1280×720, czyli HD. Czy to oznacza, że jakość obrazu jest zauważalnie gorsza? Ani trochę. Ale dlaczego? Laptopy poprzedniej generacji często dysponowały rozdzielczością ekranu bardzo zbliżoną do tej, którą spotkamy w Xiaomi Redmi 3. Z tym że laptop, posiada około 15 calowy monitor, a smartfon Xiaomi Redmi 3 ma ekran o przekątnej 5 cali… Wnioski? Gęstość pikseli na ekranie Xiaomi Redmi 3 jest większa niż na ekranie nowoczesnego laptopa z ekranem 15, 6 cala dysonującego… Rozdzielczością 4k! To właśnie takie rozwiązania sprawiają, że produkty firmy Xiaomi nie są tak niesamowicie drogie, a jednocześnie ich użytkowość de facto nie odbiega od tej, którą posiadają „flagowce”. Dzięki temu, że ekran telefonu Xiaomi Redmi 3 jest właśnie taki, może on dłużej pracować, a karta graficzna Adreno 405 która jest częścią ośmiordzeniowego Qualcomm Snapdragon 616 może zapewnić nam jeszcze większą płynność, nawet przy wymagających grach i aplikacjach. Jakby tego było mało, Xiaomi Redmi 3 dysponuje baterią o pojemności 4100 mAh, czyli o ponad jedną trzecią silniejszą niż w przypadku Samsunga S7.

Xiaomi Redmi 3 to konstrukcja, o której można wiele jeszcze napisać. Jego cena? Ze względu na brak dystrybucji bezpośrednio związanej z firmą Xiaomi, waha się ona, jednak z reguły kształtuje się na poziomie 500-600 złotych. Pamiętajmy, że za tę cenę otrzymamy telefon, który nie będzie zaśmiecony bloatware (śmieciowym oprogramowaniem) od operatora sieci. Dodatkowo, rootownie telefonu nie jest w żaden sposób utrudniane przez producenta – co czyni ten telefon idealnym dla ludzi, którzy lubią nieco pokombinować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *