Wybieramy nowego laptopa, czy powinniśmy się kierować?

W dzisiejszej dobie technologii praktycznie każdy ma komputer czy laptop. Czasami posiadamy zarówno komputer stacjonarny, laptop, netbook a dodatkowo tablet i najnowocześniejszy smartfon. Dzieje się tak poprzez fakt, iż jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od sieci oraz nowych technologii, które faktycznie ułatwiają nam życie.

Laptopy stały się popularne dzięki ich mobilności i wygodnym użytkowaniu. Smukłe gabaryty pozwalają na zabieranie go ze sobą niemalże w każde miejsce, co powoduje, że możemy korzystać z niego zawsze tam gdzie mamy go ze sobą. Idąc za rozwojem techniki, również na płaszczyźnie laptopów możemy zaobserwować znaczy rozwój nie tylko pod względem technicznym, ale również zmienia się ich wygląd wizualny. Już dawno odbiegliśmy od modeli, które ważyły kilka kilogramów.

laptop czy komputer ktory sprzet wybrac

Obecnie najnowocześniejsze modele pełnią również funkcje tabletów, gdzie jak widać ekrany dotykowe również próbują wkraść się w łaski posiadaczy laptopów. Czasami nasz stary sprzęt zawodzi, parametry już są zbyt słabe na nowe pliki, bateria coraz szybciej się rozładowuje nie pozwalając na mobilne wykorzystanie naszego urządzenia. Bardzo często zastanawiamy się nad tym, jaki model kupić, aby nie wtopić pieniędzy w błoto. Czasami myślimy, że stary laptop jeszcze spełni swoje funkcje jednakże bardzo często jesteśmy w błędzie.

Jaki powinien być nowy laptop? Jaki będzie najlepszy? Który będzie nam najbardziej odpowiadał…

wybór laptopa do pracy biurowejPytań jest mnóstwo a wybór jest ściśle uzależniony od tego, do czego będziemy go wykorzystywać. Jeżeli ma być do laptop do pracy czy też na studia bardzo ważna jest dobra bateria. Na wszelkie pytania postarają się odpowiedzieć specjaliści z serwisu komputerowego z Olsztyna http://skylap.pl dla których naprawa czy wybór sprzętu to nie tylko praca ale prze wszystkim pasja!

Oczywiście mamy możliwość podłączenia laptopa do źródła prądu, lecz czasami jest to nie możliwe. Kolejnym ważnym czynnikiem jest sam system operacyjny. Od lat wybieramy Windowsa 10, który co jakiś czas zalewa rynek nowym interfejsem. Pomimo wielu zażaleń ze strony użytkowników jak widać doskonale radzi sobie na rynku – więc nie taki diabeł straszny jak go malują. Konkurencję tak naprawdę ma ze strony firmy Apple, gdzie systemem jest OS X, jednakże nie oszukujmy się, większości z nas nie stać na dobry laptop tej firmy.

Pomimo zapewnień ze strony producenta, że jest on wyjątkowo stabilny oraz prosty w użytkowaniu wybieramy sprawdzonego Microsofta.  A co z przekątną ekranu? Jest to właśnie jeden z tych czynników, który zaważy na naszym wyborze. Jeżeli laptop ma pełnić jedynie funkcję takie jak komputer stacjonarny, nie musimy zbytnio zwracać uwagi na jego gabaryty – tutaj jest wprost przeciwnie. Zazwyczaj używamy go do codziennego surfowania po sieci, oglądania filmów, grania czy też pracy zdalnej.

Tutaj najczęściej wybierane są 15 calowe modele, zazwyczaj są to laptopy zarówno dobre jakościowo jak i przystępne cenowo. Osoby, które zamierzają grać na laptopie czy oglądać filmy potrzebują dobrego sprzętu, które cechują się wyjątkową mocą – w tym wypadku najlepiej wybrać laptopy 17 bądź 18 calowe. Jest jednak jeden mankament – nie są to modele nadające się poza miejsce zamieszkania. Osoby, które zabierają laptopa do pracy czy na studia ze względu na wygodę powinny wybrać laptopy o przekątnej 11 czy 12 cali.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego laptopa poleasingowego

Są one wystarczające do tego, aby móc swobodnie surfować po sieci, sporządzać notatki czy robić inne ważne rzeczy. Podczas takiego wyboru należy jednak wziąć pod uwagę wielkość klawiatury, która odgrywa kluczową rolę – musimy się zastanowić czy będzie nam się komfortowo pracować. Są jeszcze modele z przekątną ekranu 13 i 14 cala – nie za duże, nie za małe, lecz w sam raz.

Bardzo często posiadają już dobrej, jakości parametry w postaci wydajnej karty graficznej i mocnego procesora. Pozostając przy procesorze kolej na niego. Jakby nie patrzeć, procesor jest najważniejszą częścią w laptopach. Nie tylko zapewnia nam moc, ale dzięki niemu możemy wykorzystywać jego funkcje. Istnieje wiele poradników w internecie o tym jak dobrać odpowiedni procesor i w większości podziela się zdanie o tym, aby nie wybierać laptopów z procesorem poniżej Core i3.

Dla ludzi, którzy chcą nieco mocniejszy laptop umożliwiający im płynne korzystanie z niego, oglądanie filmów, granie czy profesjonalną obróbkę zdjęć powinny zwrócić uwagę na procesory Intel Core i5 lub nieco lepszy Intel Core i7. Powinny zadowolić najbardziej wymagających klientów. Idąc dalej szukamy innych parametrów, na które warto zwrócić uwagę.

laptop w biurze

praca przy komputerze czy laptopie co lepsze do pracy

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu laptopów

  • Obecnie większość laptopów posiada dysk twardy o pojemności przynajmniej 500 GB., Jeżeli wiemy, że posiadamy wiele plików oczywiście możemy wybrać dysk o pojemności 1 TB jak również kupić pamięć zewnętrzną rozbudowującą wbudowaną pamięć.
  • Jeżeli chodzi o pamięć RAM tutaj należy wziąć pod uwagę najlepsze możliwości – na wielu stronach możemy przeczytać, że najlepszym rozwiązaniem okażą się laptopy z pamięcią przynajmniej 4GB. Jeżeli zależy nam na płynnej pracy laptopa, lepiej dopłacić trochę więcej i mieć porządny sprzęt.
  • Kolej na najbardziej błahą rzecz – wygląd. Oczywiście, jeżeli laptop nam się nie spodoba to go nie kupimy.
  • Warto zwrócić uwagę na jego wykonanie. Na to czy klawiatura nie będzie przypadkiem dysfunkcjonalna.
  • Warto zwrócić uwagę na wielkość touchpada oraz umieszczenie przycisków wspomagających tak aby komfortowo się nam z niego korzystało. Wybór laptopa może okazać się trudniejszy niż sądziliśmy dlatego nie należy pochopnie wybierać sprzętu, lecz dokładnie zapoznać się z ofertą.

Więcej informacji znajdzie Państwo pod tym linkiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *