Matryca laptopa w rozsypce? Nie panikuj, wszystko da się naprawić

Laptop to z jednej strony zaawansowany technologicznie sprzęt elektroniczny, a z drugiej delikatne urządzenie, podatne na uszkodzenia.

Przenoszenie, transportowanie z miejsca na miejsce, zamykanie, otwieranie i podnoszenie, które często wiąże się z naciskaniem matrycy – wszystkie te czynności sprawiają, że usterki mechaniczne w komputerach przenośnych występują znacznie częściej niż w przypadku komputerów stacjonarnych. Dlatego firmy, których specjalnością jest naprawa laptopów, nie narzekają na brak klienteli.

Do najczęstszych usterek notebooków należą uszkodzenia matryc. Co zrobić w sytuacji, gdy obraz na naszym laptopie pozostawia wiele do życzenia?

naprawa matrycy w laptopie

Przyczyny uszkodzenia matrycy

Do uszkodzeń matrycy dochodzi z wielu powodów. Uderzenie, naciśnięcie, zostawienie czegoś na klawiaturze i dociśnięcie klapy komputera, zalanie, upadek – przyczyn może być wiele, efekt zawsze ten sam, czyli mniej lub bardziej zakłócony obraz.

Defekt matrycy czasem może być zażegnany bez konieczności jej wymiany. Każde profesjonalne pogotowie komputerowe, które zajmuje się laptopami, wykonuje ich czyszczenie, w tym czyszczenie matryc, które może być pomocne na przykład po zalaniu. Jednak w większości przypadków, uszkodzenie matrycy będzie wiązać się z jej wymianą. Niemniej jest to czynność, która przebiega zawsze w bardzo szybkim tempie.

Na ogół, oddając laptopa do serwisu, możemy otrzymać go już następnego dnia z nową, nieskazitelną matrycą.

naprawa laptopa

Koszt naprawy matrycy

W przypadku, gdy matryca naszego laptopa kwalifikuje się do wymiany, nasuwa nam się zazwyczaj na myśl pytanie – ile cała ta renowacja będzie kosztować? Czy wybrać się z tym do serwisu, czy może lepiej kupić nową matrycę i założyć ją samodzielnie? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług punktu, którego fachem jest naprawa laptopów. Olsztyn dysponuje w tej branży stojącymi na wysokim poziomie usługami.

Koszty, które poniesiemy za taką wymianę wcale nie będą zawrotne, a do tego będziemy mieć pewność, że wymiana została przeprowadzona biegle i należycie.

Samodzielna wymiana matrycy jest dość karkołomnym zadaniem, zwłaszcza dla osoby niezajmującej się tego rodzaju czynnościami na co dzień. Pamiętajmy, że laptop to urządzenie wymagające niezwykłej precyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *